HFM80B411560B5R Rossi
118,44 ex VAT
€ 143,31 in VAT
€ 143,31 in VAT
118,44 ex VAT
Guaranteed same day shipment on orders placed before 18.00h (CEST)
This product is available from stock
Worldwide shipping from the Netherlands
30 days return policy
Track your order through Track & Trace
iDeal, Mastercard, Visa, PayPal
HFM80B411560B5R Rossi
80-4P 0,55kW 115V NST AL
Stock
1 pc in stock and ready for shipment
Brand Rossi
Article number HFM80B411560B5R Rossi
Product description
Read more Show less
Help with this product
Similar to: HFM80B411560B5R Rossi
Loading similair products
Product specifications
Technical details
  1. Availability 1 pc
  2. Brand Rossi
  3. Item number HFM80B411560B5R Rossi
  4. Category 1-Phase Motors
Weight and Dimensions
  1. Weight (kg) 10
Product Properties
  1. Rated power (kW) 0.55
  2. Speed at 50Hz (rpm) 1500 / 4-Poles
  3. Frequency 60 Hz