1LE1001-1BC22-2AA4 Siemens
371,70 ex VAT
€ 449,76 in VAT
€ 449,76 in VAT
371,70 ex VAT
Guaranteed same day shipment on orders placed before 18.00h (CEST)
This product is available from stock
Worldwide shipping from the Netherlands
30 days return policy
Track your order through Track & Trace
iDeal, Mastercard, Visa, PayPal
1LE1001-1BC22-2AA4 Siemens
112-6P 2,2kW 230/400V B3 AL
Stock
2 pcs in stock and ready for shipment
Brand Siemens
Article number 1LE1001-1BC22-2AA4 Siemens
Product description
Read more Show less
Help with this product
Similar to: 1LE1001-1BC22-2AA4 Siemens
Loading similair products
Product specifications
Technical details
  1. Availability 2 pcs
  2. Brand Siemens
  3. Item number 1LE1001-1BC22-2AA4 Siemens
  4. Category 3-Phase Motors
Weight and Dimensions
  1. Weight (kg) 29
Product Properties
  1. Rated power (kW) 2.2
  2. Speed at 50Hz (rpm) 1000 / 6-Poles